شروع با جوملا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
به سادگی شروع وب سایت خود را ایجاد کنید. آگاهی از برخی از اصول اولیه به شما کمک خواهد کرد.

یک سیستم مدیریت محتوا چیست؟
سیستم مدیریت محتوا، نرم افزاری است که اجازه می دهد تا شما به راحتی برای ایجاد و مدیریت صفحات وب و ایجاد محتوای خود را از امکانات مورد نیاز به آن بر روی وب دسترسی داشته باشید.
در این سایت، محتوا در یک پایگاه داده ذخیره می شود.با استفاده از فرم ها و یک قالب ایجاد می شود.جوملا! قالب و محتوارا برای ایجاد صفحات وب برای شما آماده کرده است.
 
سایت و مدیریت سایت
سایت شما در واقع دارای دو بخش مجزا می باشد.سایت (بخش کاربری- front end)، صفحه هایی است که بازدید کنندگان آنها را خواهند دید.مدیریت (مدیریت - back end) که تنها مدیریت سایت میتواند به ان دسترسی داشته باشد. شما می توانید برای دسترسی به بخش مدیریت از طریق کلیک کردن بر روی لینک "مدیریت سایت" در منو "این سایت" و یا با اضافه کردن /administrator به انتهای نام دامنه دسترسی داشته باشید.
ورود به مدیریت سایت با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که در زمان نصب جوملا ایجاد شده امکان پذیر است.
 
ورود به سایت
برای ورود به بخش کاربری سایت با استفاده از فرم ورود و یا برای ورود بر روی لینک منو "این سایت" استفاده کنید . ورود به سایت با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که در زمان نصب جوملا ایجاد شده امکان پذیر است.. هنگامی که وارد شدید، شما قادر خواهید بود به ایجاد و ویرایش مقالات بپردازید.
در مدیریت سایت شما قادر خواهید بود محتوای ایجاد شده را فقط برای کاربرانی که وارد سایت شده اند را نمایش دهید.
 
ایجاد یک مطلب
هنگامی که شما وارد سایت میشوید منوی جدید قابل دیدن خواهد بود. برای ایجاد یک مقاله جدید، در آن منو بر روی "ارسال مقاله" کلیک کنید.
رابط کاربری جدید گزینه های زیادی را به شما می دهد، ولی شما باید عنوان و متن را درون ویرایشگر بنویسید و برای انتشار مقاله گزینه انتشار رو بزنید و مجموعه مورد نظرتان را انتخاب کنید.
شما می توانید مقاله های موجود با کلیک کردن بر روی آیکون ویرایش (این امکان تنها برای کاربرانی که دارای حق ویرایش هستند وجود دارد) ویرایش کنید.
 
مطالعه بیشتر
برای یادگیری بیشتر در مورد چگونگی استفاده از جوملا و برای ایجاد وب سایتی که در تصور شماست، شما می توانید به سایت اسناد جوملا و انجمن جوملا مراجعه کنید..