ماژول ها

ماژول ها بلاک های کوچکی از محتوا هستند که در یک موقعیت قالب در یک صفحه وب نمایش داده می شود. منوهای در این سایت در ماژول ها نمایش داده شد است. هسته جوملا شامل 24 ماژول جداگانه شامل ورود کاربران تا جستجو عکس های تصادفی است. هر ماژول دارای یک نام با پیشوند mod_ هست اما هنگام نمایش آن فقط یک عنوان دارد که توسط کاربر انتخاب می شود.

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود ، آن ها شامل مقالاتی هستند.

زیر مجموعه ها

ماژول های محتوا، مطلب دلخواه و سایر اطلاعات آن را نمایش می دهد.

ماژول های کاربر با سیستم کاربر جوملا تعامل دارد و امکاناتی مانند دسترسی کاربران به ورد، نمایش کسانی که وارد سایت شده اند و نمایش آخرین کاربران عضو شده را دارند.

این ماژول ها اطلاعاتی از کامپوننت های دیگر مانند مطلب و کاربر را نمایش می دهد. آن ها شامل وب لینک ها، خوراک خبرها و مدیریت رسانه است.

ماژول های کاربردی مفید مانند جستجو، پیوند و آمار، بهترین قابلیت ها را به شما ارایه میدهند.

ماژول های کنترل و ناوبری به بازدید کنندگان کمک میکند که به سایت شما منتقل شوند و آنچه آنها نیاز دارند به راحتی پیدا کنند.

منوهای سایت با ارایه ساختار سایت به بازدید کنندگان کمک میکند تا راحت تر به تمامی منابع سایت شما دسترسی داشته باشند.
اگر چه همه آنها در ماژول منو قرار دارند، اما برای نشان دادن انعطاف پذیری این ماژول با استفاده از مطالب نمونه، انواع منوها و طرز استفاده را نشان می دهد.
یک منو می تواند بسیار ساده باشد (به عنوان مثال منوی بالا یا منو نمونه سایت پارک استرالیا) یا بسیار پیچیده باشد (به عنوان مثال درباره جوملا با بسیاری از سطوح زیر منو ها). همچنین می تواند انواع دیگری داشته باشد به طور مثال نقشه سایت را به وسیله منو ساخته می شود.
ماژول نمایش مسیر سایت به کاربران درباره صفحه ای که در آن هستند اطلاعات را میدهد.