افزونه ها

سیستم مدیریت محتوای جوملا به شما اجازه ایجاد انواع مختلف صفحات وب با استفاده از افزونه ها را می دهد. در کل نوع افزونه وجود دارد: کامپوننت، ماژول، قالب، زبان و پلاگین. وب سایت شما می تواند شامل افزونه های مورد نیاز شما به زبان انگلیسی باشد اما بسیاری از افزونه ها به زبان های مختلف موجود است و همچنین شما می توانید آن ها را به زبان خود ترجمه کنید! از وب سایت افزونه های جوملا بازدید فرمایید.

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود ، آن ها شامل مقالاتی هستند.

زیر مجموعه ها

کامپوننت ها افزونه های بزرگی هستند، آن ها برای تولید محتوای سایت شما به کار می روند. هر کامپوننت دارای یک یا تعدادی "نمایش" برای چگونگی کنترل و نمایش محتوای سایت به کار می رود. در مدیریت جوملا کامپوننت هایی پرکاربرد به صورت پیش فرض وجود دارد که از جمله آن ها می توان به کامپوننت منو، تغییر مسیر، و مدیریت افزونه اشاره کرد.

ماژول ها بلاک های کوچکی از محتوا هستند که در یک موقعیت قالب در یک صفحه وب نمایش داده می شود. منوهای در این سایت در ماژول ها نمایش داده شد است. هسته جوملا شامل 24 ماژول جداگانه شامل ورود کاربران تا جستجو عکس های تصادفی است. هر ماژول دارای یک نام با پیشوند mod_ هست اما هنگام نمایش آن فقط یک عنوان دارد که توسط کاربر انتخاب می شود.

قالب ها به سایت شما زیبایی و احساسات می افزاید. آنها چیدمان، رنگها، گرافیک و دیگران جنبه های طراحی را که سایت شمارا منحصر به فرد میکند، تعیین مینمایند. نصب پکیج جوملا سه قالب سایت و دوقالب مدیریت را شامل می شود.‬ راهنما

زبان پیش فرض جوملا به صورت انگلیسی نصب میشود اما ترجمه ها، اطلاعات نمونه و فایل های کمکی با چندین زبان در دسترس هستند. راهنما
اطلاعات ترجمه
اگر مجموعه ترجمه ای برای زبان شما موجود نباشد، دستورالعمل هایی برای ساخت ترجمه شما موجود می باشد که شما می توانید برای شروع ایجاد یک ترجمه معتبر جدید به تیم ترجمه کمک نمایید.
ترجمه های واسط نیز نصب شده اند که در مدیریت سایت قسمت مدیریت افزونه ها استفاده می شود و مدیریت زبان را فراهم میکند.
اگر شما دو یا تعداد بیشتری زبان نصب نمایید، میتوانید پلاگین و ماژول تغییر زبان را فعال نمایید. اینها باید همیشه با هم استفاده شوند. اگر شما محتوای چند زبانه ایجاد کنید و مطالب خود، آیتم های منو و ماژول ها را انتخاب کنید که به صورت یک زبان خاص باشند، میتوانید با استفاده از ماژول امکانی را فراهم کنید که کاربرانتان زبان مورد نظرشان را برای استفاده انتخاب نمایند.
به صورت پیش فرض این ماژول و پلاگین غیر فعال هستند.
نصب جوملا 2.5 با یک مدیریت نادیده گرفتن زبان نصب می شود که به شما اجازه می دهد تا یک کلمه خاص(مانند edit یا search ) که در نرم افزار جوملا استفاده می شود را تغییر دهید.
تعدادی از افزونه هایی که می تواند به شما در مدیریت زبان های موجود متون کمک کند در دایرکتوری افزونه های جوملا موجود است.‬

پلاگین ها افزونه های کوچکی هستند که هنگامی که صفحات خاصی بارگزاری شود، اجرا می شود. آن ها تحت فریم ورک جوملا اجرا می شوند. آن ها می تونند خروجی جوملا را قبل از ارسال به سرور تغییر دهند. راهنما