سیستم مدیریت محتوای جوملا به شما اجازه ایجاد انواع مختلف صفحات وب با استفاده از افزونه ها را می دهد. در کل نوع افزونه وجود دارد: کامپوننت، ماژول، قالب، زبان و پلاگین. وب سایت شما می تواند شامل افزونه های مورد نیاز شما به زبان انگلیسی باشد اما بسیاری از افزونه ها به زبان های مختلف موجود است و همچنین شما می توانید آن ها را به زبان خود ترجمه کنید! از وب سایت افزونه های جوملا بازدید فرمایید.

کامپوننت ها افزونه های بزرگی هستند، آن ها برای تولید محتوای سایت شما به کار می روند. هر کامپوننت دارای یک یا تعدادی "نمایش" برای چگونگی کنترل و نمایش محتوای سایت به کار می رود. در مدیریت جوملا کامپوننت هایی پرکاربرد به صورت پیش فرض وجود دارد که از جمله آن ها می توان به کامپوننت منو، تغییر مسیر، و مدیریت افزونه اشاره کرد.

ماژول ها بلاک های کوچکی از محتوا هستند که در یک موقعیت قالب در یک صفحه وب نمایش داده می شود. منوهای در این سایت در ماژول ها نمایش داده شد است. هسته جوملا شامل 24 ماژول جداگانه شامل ورود کاربران تا جستجو عکس های تصادفی است. هر ماژول دارای یک نام با پیشوند mod_ هست اما هنگام نمایش آن فقط یک عنوان دارد که توسط کاربر انتخاب می شود.

ماژول های محتوا، مطلب دلخواه و سایر اطلاعات آن را نمایش می دهد.

ماژول های کاربر با سیستم کاربر جوملا تعامل دارد و امکاناتی مانند دسترسی کاربران به ورد، نمایش کسانی که وارد سایت شده اند و نمایش آخرین کاربران عضو شده را دارند.

این ماژول ها اطلاعاتی از کامپوننت های دیگر مانند مطلب و کاربر را نمایش می دهد. آن ها شامل وب لینک ها، خوراک خبرها و مدیریت رسانه است.

ماژول های کاربردی مفید مانند جستجو، پیوند و آمار، بهترین قابلیت ها را به شما ارایه میدهند.

ماژول های کنترل و ناوبری به بازدید کنندگان کمک میکند که به سایت شما منتقل شوند و آنچه آنها نیاز دارند به راحتی پیدا کنند.

منوهای سایت با ارایه ساختار سایت به بازدید کنندگان کمک میکند تا راحت تر به تمامی منابع سایت شما دسترسی داشته باشند.
اگر چه همه آنها در ماژول منو قرار دارند، اما برای نشان دادن انعطاف پذیری این ماژول با استفاده از مطالب نمونه، انواع منوها و طرز استفاده را نشان می دهد.
یک منو می تواند بسیار ساده باشد (به عنوان مثال منوی بالا یا منو نمونه سایت پارک استرالیا) یا بسیار پیچیده باشد (به عنوان مثال درباره جوملا با بسیاری از سطوح زیر منو ها). همچنین می تواند انواع دیگری داشته باشد به طور مثال نقشه سایت را به وسیله منو ساخته می شود.
ماژول نمایش مسیر سایت به کاربران درباره صفحه ای که در آن هستند اطلاعات را میدهد.

قالب ها به سایت شما زیبایی و احساسات می افزاید. آنها چیدمان، رنگها، گرافیک و دیگران جنبه های طراحی را که سایت شمارا منحصر به فرد میکند، تعیین مینمایند. نصب پکیج جوملا سه قالب سایت و دوقالب مدیریت را شامل می شود.‬ راهنما

Beez 2.0 is a versatile, easy to customise template that works for a variety of sites. It meets major accessibility standards and demonstrates a range of css and javascript techniques. It is the default template that installs with Joomla!

قالب beez 2.0 یک قالب همه کاره و قابل سفارشی سازی به سادگی است و در انواع سایت ها کار می کند. آن مطابق استانداردهای وب و با Css و js طراحی شده است. آن قالب پیش فرض جوملا بعد از نصب آن است.

قالب Beez 5 یک قالب طراحی شده با زبان html5 هست که تحت قالب جوملا اجرا می شود. با استفاده از تعدادی از تکنیک های html5 به منظور ارتقا و زیبایی سبک در این قالب استفاده شده است. این قالب به عنوان یک قالب الگو در سایت فروشگاه میوه کاربرد دارد.

قالب Atomic یک اسکلت و ساختمان کلی قالب های جوملا را در خود جای داده است که برای کسانی که قصد یادگیری نحوه طراحی قالب جوملا را دارند مناسب است.

زبان پیش فرض جوملا به صورت انگلیسی نصب میشود اما ترجمه ها، اطلاعات نمونه و فایل های کمکی با چندین زبان در دسترس هستند. راهنما
اطلاعات ترجمه
اگر مجموعه ترجمه ای برای زبان شما موجود نباشد، دستورالعمل هایی برای ساخت ترجمه شما موجود می باشد که شما می توانید برای شروع ایجاد یک ترجمه معتبر جدید به تیم ترجمه کمک نمایید.
ترجمه های واسط نیز نصب شده اند که در مدیریت سایت قسمت مدیریت افزونه ها استفاده می شود و مدیریت زبان را فراهم میکند.
اگر شما دو یا تعداد بیشتری زبان نصب نمایید، میتوانید پلاگین و ماژول تغییر زبان را فعال نمایید. اینها باید همیشه با هم استفاده شوند. اگر شما محتوای چند زبانه ایجاد کنید و مطالب خود، آیتم های منو و ماژول ها را انتخاب کنید که به صورت یک زبان خاص باشند، میتوانید با استفاده از ماژول امکانی را فراهم کنید که کاربرانتان زبان مورد نظرشان را برای استفاده انتخاب نمایند.
به صورت پیش فرض این ماژول و پلاگین غیر فعال هستند.
نصب جوملا 2.5 با یک مدیریت نادیده گرفتن زبان نصب می شود که به شما اجازه می دهد تا یک کلمه خاص(مانند edit یا search ) که در نرم افزار جوملا استفاده می شود را تغییر دهید.
تعدادی از افزونه هایی که می تواند به شما در مدیریت زبان های موجود متون کمک کند در دایرکتوری افزونه های جوملا موجود است.‬

پلاگین ها افزونه های کوچکی هستند که هنگامی که صفحات خاصی بارگزاری شود، اجرا می شود. آن ها تحت فریم ورک جوملا اجرا می شوند. آن ها می تونند خروجی جوملا را قبل از ارسال به سرور تغییر دهند. راهنما

Here is where I will blog all about the parks of Australia.

You can make a blog on your website by creating a category to write your blog posts in (this one is called Park Blog). Each blog post will be an article in that category. If you make a category blog menu link with 1 column it will look like this page, if you display the category description then this part is displayed.

To enhance your blog you may want to add extensions for comments, interacting with social network sites, tagging, and keeping in contact with your readers. You can also enable the syndication that is included in Joomla (in the Integration Options set Show Feed Link to Show and make sure to display the syndication module on the page).

این ها عکس های من از پارک هاست که من از آن ها بازدید کردم. (من آن ها را نگرفتم، بلکه همه ی آن ها در ویکی مدیا می باشد!)

این به شما نحوه ایجاد یک گالری عکس با استفاده از کامپوننت مطلب جوملا را نمایش می دهد.

در هر مطلب یک عکس بند انگشتی از آن قبل از ادامه مطلب و عکس با حجم کامل آن را بعد از آن بگذارید.

ما تمام شهر را برای پیدا کردن بهترین پرورش دهندگاه میوه جستجو کرده اینمو

شما می توانید به هر تهیه کننده اجازه ویرایش این صفحه را بدهید. برای مشاهده این کار شما می بایست یک کاربر از نوع مدیر یا ویرایشگر یا ناشر و یا سایر گروه های کاربری مدیر بسازید.

یک صفحه در مجموعه پرورش دهندگان، برای آن کاربر بسازید و آن را مدیر و یا نویسنده قرار دهید. آن کاربر خواهد توانست این صفحه را ویرایش کند.

 

این نشان می دهد که او اجازه استفاده از امکان ویرایش مطالب را داراست.

مشتریان و تامین کنندگان می تواند دستور العمل های مورد علاقه خود را برای میوه ها اینجا کلیک کنید.

یک ایده خوب این است که به ترویج از کلمات کلیدی برای پیدا کردن دستور العمل های دیگران برای همان میوه استفاده شود.

برای مشاهده این کار، یک کاربر بسازید و آن را به گروه کاربری مشتری اختصاص دهید و یک کاربر دیگر را به گروه کاربری تامین کنندگان اختصاص دهید. این کاربران می توانند مطالب دلخواه خود را ایجاد کنند و یا صفحات موجود را ویرایش کنند. آن ها نمی توانند صفخات دیگر کاربران را ویرایش کنند.